Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 1965


suzi250

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety rozrzÂąd jest ustawony dobrze, dorwaÂłem serwisĂłwke od Hondy CBR 954 RR znaki sÂą takie same - ustawienie jest bardzo podobne, ale silniczek nadal stuka na niskich obrotach, no to teraz dopiedro siĂŞ zacznie, kiedyÂś wyczytaÂłem,Âże w bladych po przejechaniu 50tyÂś wymienia siĂŞ pÂłytki zaworowe jeÂśli wiecie jakie powinny mieĂŚ one wymiary przed zuÂżyciem to piszczie pozdro Ps. no to w tym sezonie juz sobie nie pobykam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pimek, jeœli masz serwisówkê, to pewnie w niej powinny byÌ wymiary p³ytek, ewentualnie podany luz zaworowy. Wk³adasz szczelinomiwerz miêdzy wa³ek wozrz¹du a p³ytkê i ju¿ wiesz jaki jest luz, mierzysz gruboœÌ p³ytki mikrometrem i wiesz ile grubsz¹ p³ytkê musisz daÌ. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 Najlepiej jedŸ do dobrego mechanika, z bladym nie ma co siê bawiÌ u byle kogo. Zapytaj w serwisie Hondy ile za regulacjezaworów bior¹. Powinno to byÌ w okolicach 150 dla tego silnika, ale bêdziesz mia³ gwarancjê na t¹ czynnoœÌ.suzi250, nie pracujê w ¿adnym serwisie. Jestem po dobrej szkole i dobrej praktyce, a do tego mam swojego guru, który mi podpowie co i jak. Na wszystko znajdzie siê sposób i nie ukrywam, ze to, co ja zrobi³em, mog³o siê nie udaÌ. G³upi ma zawsze szczêœcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spox, dziĂŞki za podpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanko jak wymieniaÂłem rozrzÂąd to waÂł miaÂł wyczĂłwalny luz. A ten stukot wyraÂźnie sÂłychaĂŚ z lewej strony tak jakby to byÂła panewka. Dzis mam chwilke to wywale ukad wydechowy i miseczke oleju i zobaczymy... A moze lepiej zbierac na silniczek z modelu sc33...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz? no to niefajnietrzeba zajrzec co stuka i dlaczegodo wymiany ³aùcucha trzeba wyj¹Ì wa³, moze coœ Ÿle za³o¿y³eœ, albo ktoœ Ci Ÿle posk³ada³, czasami siê zdarzazobacz co to jest, bo szkoda silnika i napisz jaki to luz, czy poosiowy, czy promieniowy, no i jaki on jest du¿ynapisz do Piortka Dudka na forum, on zna Hondê na wylot 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No witam. JuÂż wiem na 100% co siĂŞ staÂło. Przypuszczenia byÂły trafne. Na jednej panewce zerwaÂł sie zamek i obracaÂła siĂŞ na wale co byÂło powodem stukania w silniku. Stukanie siĂŞ nasilaÂło gdyÂż panewka siĂŞ coraz bardziej ÂścieraÂła i luz siĂŞ zwiĂŞkaszaÂł. MyÂśle o wymianie wszystkich panewek ale przed tym musze znaĂŚ dokÂładny wymiar jaki powinien mieĂŚ waÂł. Panewka mogÂła uszkodziĂŚ waÂł. ZauwaÂżyÂłem bardzo delikatnÂą ryske na wale i mam nadzieje,Âże nie wpÂłynie to na dalszy zywot silniczka. MoÂże ktoÂś siĂŞ orienyuje czy waÂł w modelu sc33 ma takie same wymiary co sc28? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.