Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lamerskie pytanie :)


kristod76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam do Was pytanie, które wiêkszoœÌ uzna z pewnoœci¹ za lamerskie. W wielu arytku³ach w internecie znalaz³em info, ¿e aby oczyœciÌ felgê oraz metalowe elementy wahacza ze smaru, który nalecia³ z ³aùcucha mo¿na u¿yÌ benzyny ekstrakcyjnej, gdy¿ nie uszkadza lakieru. Kupi³em taki preparat, który nazywa siê "rozpuszczalnik ekstrakcyjny" a jego sk³adem jest "benzyna ekstrakcyjna III". Na etykiecie jest napisane, ¿e rozpuszcza farby jakieœtam (niestety nie mam przy sobie, preparat jest w gara¿u). W sumie mam w¹tpliwoœci, czy go u¿yÌ.I jeszcze jedno pytanie: czym zabezpieczyÌ ramê na zimê (czyta³em coœ o WD-40) ?Czy ktoœ z Was mo¿e coœ mi poradziÌ ?Z góry dziêki.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czeyszczenia koÂła i wahacza uÂżywaj preparatu do czyszczenia felg aluminiowych, mozĂŞsz go kupiĂŚ na stacji benzynowej lub w markecierama? masz aluminiowÂą, mozĂŞ jedynie lekko zmatowieĂŚ, na wiosnĂŞ jÂą przepolerujesz filcowym kawaÂłkiem i bĂŞdzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te¿ nie mam pojêcia po co ramê(i to alu) zabezpieczaÌ,ale znam ch³opaków którzy uwa¿aj¹ ¿e bez zabezpiecznia ani rusz i zawsze zabezpieczaj¹ siê dodatkow¹ gum¹,na rame mo¿e sie uda naci¹gn¹Ì,ale wtedy to jakby nie patrzeÌ bedzie bardziej szkodziÌ ni¿ pomagaÌ-bo skrapla siê wilgoÌ pod gumiakiem,wiêc zabezpieczaÌ te¿ trza siê z g³ow¹ a farba na feldze powininna byÌ farb¹ proszkow¹-nie tak ³atwo j¹ "zmyÌ" ,ja u¿ywa³em benzyny i jest ok,jeszcze mi felgi nie przedziurawi³omsg-10489-1221769569.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym to zobaczyc  
moge ich o foty poprosiĂŚ ale Gixer uprzedzam Âże szpetni sÂą jak noc a Âżeby byĂŚ wogĂłle Âżartownisiem to dodam jeszcze
Ale ja wole bezzzzzzzzzz
zapytam czy zgodzÂą siĂŞ bezzzzz :mrgreen: absolutnie bez urazy!!!!!!!!!!!a Âżeby nie robiĂŚ OT to dodam Âże to wcale nie lamierskie pytania zadajesz-tu zdaÂżajÂą siĂŞ naprawde czasem idiotyzmy takÂże to jest Âśrednio gupkie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dziĂŞki za porady !!!Teraz juÂż wiem Âże mogĂŞ tego uÂżyĂŚ. Co do ramy to wyczytaÂłem, Âże matowieje. W tej materii siĂŞ kompletnie nie znam i wiem Âże dziĂŞki chemii duÂżo moÂżna zdziaÂłaĂŚ jak rĂłwnieÂż Âłatwo zniszczyĂŚ, wiĂŞc lepiej siĂŞ zapytaĂŚ pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.