Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazer1000 coś dzwoni lata chyba w kolektorze


athcx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Yamaha Fazer 1000 2002r coś głośno nieregularnie dzwoni w moto nie potrafię określić z którego dokładnie miejsca wydobywa się dźwięk wrażenie takie jakby coś dzwoniło w kolektorze jakaś śrubka, czy kawałek metalu, dźwiek bardzo metaliczny pasujący właśnie na kolektor, tłumik z pewnością to nie jest gdyż wymieniłem oryginalny na carbon Lavinci. Za cholerę nie mogę dokładnie zlokalizować co tak dzwoni wrażenie jak by coś latało w kolektorze takie nieregularne latanie czegoś po rurach w zależności od obrotów im większe tym mniej to słychać. Mam pytanie czy w kolektorze fazera znajdują się jakieś elementy które mogły się rozkręcić, rozlecieć, co to może być? Obstawiam raczej na ten kolektor gdyż to takie sopecyficzne stukanie jak by coś w rurach latało, silnik działa idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ DANVIELD jeszcze raz wielkie dzięki dzisiaj mimo niedzieli zabrałem się za ten zawór (śrubki puściły bez problemu mam coraz większe przekonanie, że mój egzemplarz mam faktycznie18 tyś km nie więcej) zawór czysty a główną przyczyną jego dzwonienia byłą ta sprężynka która zdaje sie z biegiem lat dość mocno się spłaszczyła, troszkę ją rozciągłe, wsio złożyłem po oczyszczeniu na smar z miedzią, zawór razem z serwomechanizmem działa i przestało dzwonić. W końcu stojąc na światłach, zlotach i innych postojach nie będę świecił oczami, że coś tam lata po tłumiku, silniku.

przy okazji regulacja zaworu wg tego tutka

http://www.cartestsoftware.com/fz1/exupmaintenance.html

u mnie jedna linka była bardzo luźna i zawó nie otwierał się do konca maszyna dostała skrzydeł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.