Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

GSXF 1100 Wywala bezpiecznik.


Gość Mr.Cookie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr.Cookie

Czy orientuje sie ktos co jeszcze w suzi jest wpiete w 1 bezpiecznik ? wywalilo mi w czasie ulewy go;/ ( Kierunkowskazy, kontrolka luzu, obrotomierz, podgrzewane manetki, co jeszcze jest pod niego wpiete? W cieplejsze dni musze znalezc przyczyne;/ a nie wiem co jeszcze trzeba przejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Nie, po wysuszeniu nie wywala.Wywalilo tylko w czasie ulewy..

Zastanawia mnie co jeszcze moze byc pod to wpiete, Kable z kierunkow dobrze zaizolowane, przemoknac nie mogly, co jeszcze moze byc przyczyna tego ?

Od czego ten bezpiecznik jeszcze jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsza usterka do wykrycia - zapewne kabel gdzieś przetarty - jak wywala cały czas to można znaleźć.

Swoją drogą - kiedyś w polonezie miałem coś takiego - rano odpalam - jadę około 1,5 km i poldek staje.

Codziennie w tym samym miejscu +/- 100m.

Ile ja się naszukałem, ilu fachowców przejeździłem - w końcu sam doszedłem co jest grane. Najgorsze są usterki właśnie tego typu - wywaliło i za chwilę działa jak trzeba.

Ja podejrzewałbym izolację okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

No ok to tez Syku wiem, ze gdzies zwarcie musi robic, tylko teraz pytanie. Co jeszcze pod ten bezpiecznik podchodzi ? Wiem napewno ze sa :

podgrzewane manetki

Obrotomierz

kierunkowskazy

Kontrolka luzu.

i ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Syku, wiesz. Szczerze to nie wiem, wracalem akurat od lakiernika, no i w pewnym momencie wywalilo bezpiecznik, podjechalem na parking moto odstawic, wymienilem bezpiecznik i dzialalo. Takze moze to byl jeden wybryk, ale wole za wczasu posprawdzac jakby mialo w czasie jakiejs wyprawy wywalic.. Zwykly samochodowy bezpiecznik 10A ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To współczuję - może być wszystko - zamoknięcie manetki (wyłącznik kierunków) albo wadliwy sam bezpiecznik (wstrząs + pobór prądu wystarczył).

Czasem wystarcza zaśniedzenie styków bezpiecznika - grzeje się co też dodatkowo wpływa na jego działanie.

Na razie nic nie rób poza zakupem kilu sztuk bezpieczników i obserwuj - nie ma sensu rozbierać elektryki - bo może być wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Jesli mialbys ksiazeczke moglbys zerknac? ja u siebie mam pod prawym boczkiem obok regulacji amortyzatora ( 4 bezpieczniki ) a potem ? Gdzie jeszcze jakies znalezzc mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.